top of page

Bordy's Blog

Marry me Salmon

  • 13 feb
  • 2 minuten om te lezen

De naam zegt eigenlijk al genoeg: Marry Me Salmon. Dit is zo’n gerecht dat zó lekker is, dat degene die het voor je maakt spontaan een huwelijksaanzoek zou kunnen krijgen. Eén hap van de malse zalm in die romige, volle saus en je denkt: met jou wil ik oud worden.


De combinatie van zachte zalmfilets uit de oven, een fluweelzachte saus van slagroom en Parmezaanse kaas, en de intense smaak van zongedroogde tomaten zorgt voor pure verwennerij op je bord. Het is comfort food met een luxe uitstraling, maar stiekem verrassend makkelijk om te maken. Met deze Marry Me Salmon speel je gegarandeerd Cupido in je eigen keuken.


Bereidingstijd, 30 minuten

Diner, 4 personen


Ingrediënten

Voor de zalm

0,75 tl zout

1 tl bruine suiker

1 tl knoflookpoeder

0,75 tl Italiaanse kruiden

0,5 tl peper

4 zalmfilets

2 tl olijfolie

Voor de saus

2 tl olijfolie

3 teentjes knoflook, fijngehakt

250 ml slagroom

120 ml bouillon

1 blokje kippenbouillon

180 g Parmezaanse kaas

100 g zongedroogde tomaten

0,5 tl Italiaanse kruiden

0,5 tl chilivlokken

60 g verse basilicum



Bereiding

Verwarm de oven voor op 190 °C. Meng het zout, de bruine suiker, het knoflookpoeder, de Italiaanse kruiden en de peper. Leg de zalmfilets met de velkant naar beneden op een bakplaat, bestrijk met olijfolie en wrijf in met het kruidenmengsel. Bak de zalm 12 tot 15 minuten in de oven tot hij gaar is en makkelijk uit elkaar valt.

Verhit ondertussen de olijfolie in een grote pan en bak de knoflook kort tot deze begint te geuren. Voeg de slagroom, bouillon, het bouillonblokje, Parmezaanse kaas, zongedroogde tomaten, Italiaanse kruiden en chilivlokken toe en laat de saus zachtjes inkoken tot hij romig is. Haal de zalm uit de oven, verwijder het vel en leg de zalm voorzichtig in de saus. Maak af met verse basilicum.


Lekker met een grote salade en knapperig brood (.om die verrukkelijke saus mee te dopen!) En vis serveer je natuurlijk op de CATCHY visborden van Bordy's. Deze twee verleidelijke vissen komen uit deel 3. The Nightlife Catch


Opmerkingen


bottom of page